Mikronakłuwanie

Piękny wygląd, zdrowa cera i gęste włosy są marzeniem praktycznie każdej osoby. Nie oznacza to jednak, że każdemu z nas łatwo jest osiągnąć te wszystkie cele. Wręcz przeciwnie – większość ludzi musi zdecydować się na szereg zabiegów, aby je uzyskać. Co powinno się wśród nich znaleźć? Przede wszystkim mikronakłuwanie wykonane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Czym dokładnie jest mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie, mikrodermabrazja – to pojęcia używane zamiennie i oznaczające zabieg kosmetyczny, który polega na delikatnym nakłuwaniu skóry za pomocą cienkich, drobnych igiełek. Prowadzi to do powstawania mikrouszkodzeń, ale jednocześnie umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych z dedykowanych do tego celu kosmetyków w głąb skóry.

Dzięki takiemu działaniu można mieć pewność, że substancje aktywne z kosmetyków działają dokładnie tam, gdzie jest to konieczne i przynosi najlepsze rezultaty. Substancje aktywne są przy tym dopasowywane pod kątem tego, jakie rezultaty z ich pomocą mają zostać uzyskane. Co więcej, ważne jest również to, że sam proces mikronakłuwania powoduje mikrouszkodzenia skóry, co mobilizuje ją do spontanicznej regeneracji. Dzięki temu samoczynnie się ujędrnia i uelastycznia.

Urządzenia do mikronakłuwania

Podstawą całego procesu jest zastosowanie odpowiednich urządzeń, które służą do wprowadzania substancji aktywnych pod skórę. Jest to niezwykle ważne, aby urządzenie było jak najwyższej jakości, ponieważ odpowiada to za jego bezawaryjną, bezpieczną i długoletnią pracę.

Co więcej, powinno być jak najbardziej poręczne, w czym bez wątpienia przoduje Nanopore Pen, który odznacza się estetyczną, lekką budową. Urządzenie w kształcie długopisu z łatwością będzie można utrzymać w dłoni nawet podczas dłuższego zabiegu, a jego małe rozmiary sprawiają, że bez problemu sprawdzi się na niewielkich obszarach twarzy.

Moduły igłowe

Mikronakłuwanie to oczywiście także wykorzystywanie specjalnych kartridży z igłami, które mają jednorazowe zastosowanie. Dzięki temu są to akcesoria w pełni bezpieczne i higieniczne, które nie wymagają starannego czyszczenia i dezynfekcji po każdym użyciu. Zapewnia to pewność każdej klientce, że będzie miała kartridż wyłącznie dla siebie.

W dziale mikronakłuwanie – mediderma.pl znajdziesz kilka głowic, dedykowanych do konkretnych urządzeń, które pozwolą ci uzyskać najlepsze efekty odnowy skóry. Wspomogą działanie praktycznie wszystkich podawanych klientkom substancji aktywnych, co z pewnością będą sobie chwalić.

Kosmetyki do mikronakłuwania

Ostatnią, ale nie najmniej ważną częścią wyposażenia gabinetu kosmetycznego są oczywiście kosmetyki dedykowane do mikronakłuwania. Mają one wielorakie działanie, zaczynając od nawilżania i dogłębnego odżywienia skóry, poprzez jej odmładzanie i spłycanie zmarszczek, aż do rozjaśniania przebarwień. Pozwala na kompleksową odbudowę, uelastycznienie i ujędrnienie skóry.

Kosmetyki do mikronakłuwania mogą być także wykorzystywane w celu zagęszczania włosów. Wprowadzone w skórę głowy pobudzają komórki w cebulkach włosów do pracy, co powoduje wydłużenie fazy wzrostu włosa i w efekcie jego późniejsze wypadanie – a co za tym idzie zagęszczenie całej fryzury. Dodatkowo proces ten służy regeneracji pasm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here